2012.05.31

W maju 2012 na zaproszenie Jarosława Wałęsy odbył się wyjazd studyjny Młodych Liderów, przedstawicieli samorządów studenckich największych publicznych uczelni z Trójmiasta do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Głównym celem wyjazdu studyjnego było pogłębienie współpracy oraz uświadomienie studentom możliwości rozwoju zawodowego na arenie międzynarodowej. Program tego intensywnego wyjazdu umożliwił zapoznanie się z funkcjonowaniem Instytucji Europejskich oraz firm i organizacji związanych z tematyką ponadnarodową.
Zaproszone osoby miały okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach, między innymi z pracownikiem Europejskiego Urzędy Doboru Kadr, który przybliżył proces rekrutacyjny do Instytucji Europejskich oraz z przedstawicielem Google Brussels Office, który opisał działalność lobbingową w Brukseli. Ponadto przedstawiona została praca dziennikarska przez oficera prasowego EPL oraz dyrektora EurActiv Network Office, portalu poświęconego pracom legislacyjnym. Nie zabrakło również spotkania w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, gdzie zostały zaprezentowane zasady funkcjonowania placówki dyplomatycznej oraz wymagania dotyczące rekrutacji stażystów.
Młodzi liderzy zwiedzili gmach Parlamentu Europejskiego oraz Parlamentarium, czyli interaktywne centrum dla zwiedzających.
Europejski Turniej Piłkarski, który odbył się 30 maja był ciekawym wydarzeniem rozrywkowym, na którym nie tylko można było przyjrzeć się piłkarskiej rywalizacji drużyn narodowych, ale spotkać i porozmawiać z polskimi eurodeputowanymi.
Jarosław Wałęsa zaprosił swoich gości na kolację roboczą, podczas której młodzi liderzy mogli zadać pytania posłowi, porozmawiać z nim, przedstawić swoją działalność samorządową, ale również spróbować doskonałej belgijskiej kuchni.
Zamysłem tego wyjazdu było przekazanie przez liderów zdobytej wiedzy szerszemu gronu należącemu do społeczności akademickiej.

"Uważam, że organizowanie takich wyjazdów jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób otwieramy się na młodych ludzi, którzy mają okazję poznać ludzką twarz Instytucji Europejskich i naszej codziennej pracy w Brukseli. Mam nadzieję, że spotkania, w których uczestniczyli, zachęciły ich do rozwoju zawodowego na arenie międzynarodowej, a w przyszłości nie będą mieli oporów, aby zwrócić do mnie ze swoimi pomysłami i projektami"- powiedział Jarosław Wałęsa po wizycie gości.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco