2012.05.12

Dzień Otwarty Instytucji Europejskich 2012 w Brukseli! Przyjdź 12 maja i świętuj razem z nami już po raz 20 Dzień Europy.!

Zapamiętaj tą datę! W sobotę, 12 maja, Bruksela i Dzielnica Europejska będą już po raz 20 obchodzić Dzień Europy. Dla uczczenia tego wydarzenia instytucje europejskie zostaną udostępnione do publicznego zwiedzania. Czeka Cię dzień pełen niespodzianek, który trwać będzie od 10 rano: wizyta w budynkach Unii Europejskiej, europejska wioska z atrakcjami dla najmłodszych, punkty informacyjne, tańce, muzyka i artyści uliczni.

Po raz 20. Dzień Europy będzie obchodzony w duchu Deklaracji Schumana z 9 maja 1950. Będzie to wspaniała okazja, aby każdy:

  • Odwiedził siedzibę Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej, Komisji, Europejskiego Komitetu Społeczno- Ekonomicznego, Komitetu Regionów, i Europejskiego Rzecznik Praw Obywatelskich;
  • Obchodził rocznicę budowania zjednoczonej Europy, w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Dzień Europy to dzień otwarty dla każdego, wspaniała okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Przewodniczący komisji, głowy państw, szefowie rządów, ministrowie, posłowie do Parlamentu Europejskiego - czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak to jest być jednym z nich?

Mamy nadzieję się z Tobą spotkać 12 maja! W trakcie całego dnia będziesz mógł:

  • Zobaczyć salę spotkań Rady Komisarzy i salę obrad, w której spotykają się Głowy Państw, bądź Rządów lub Ministrowie Państw Członkowskich;
  • Zasiąść na sali posiedzeń plenarnych, w której wybrany przez Ciebie poseł do Parlamentu Europejskiego uczestniczy w obradach parlamentarnych;
  • Zwiedzić miejsca, w których spotykają się reprezentanci europejskich regionów, partnerzy i przedstawiciele społeczni;
  • Odkryć, poprzez dyskusję i spotkania, niektóre z praktycznych wymiarów działalności Unii Europejskiej z bezpośrednią korzyścią dla obywateli;
  • Wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem

Przyjdź ze swoją rodziną! Na terenie esplanady 'Solidarność 1980' pomiędzy budynkami Parlamentu Europejskiego powstanie wioska dziecięca, w której zostanie zorganizowane wiele warsztatów, zabaw interakcyjnych i edukacyjnych, nauczających wszystkiego o Europie. Natomiast dla starszych dzieci i dorosłych zorganizowany zostanie kolorowy pokaz ulicznych artystów i muzyków.

 

Europejski Rok Aktywnego Starzenia się

Rok 2012 został ogłoszony, jako 'Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej'. Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Kilka organizacji i stowarzyszeń będzie miało swoje stoiska w przygotowywanej z tej okazji wiosce Organizacji Pozarządowych. Ich członkowie z przyjemnością zaprezentują swoją działalność, odpowiedzą na Twoje pytania i będą zachęcać do wzięcia udziału w zajęciach sportowych odbywających się w pobliżu budynku Parlamentu Europejskiego.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę internetową: www.festivalofeurope.europa.eu 

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco