2017.12.08

2 grudnia 2017 r. w 16 województwach odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego miałem przyjemność objąć patronatem honorowym etap w województwie pomorskim.

Finał wojewódzki olimpiady odbył się tradycyjnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich W Chojnicach. Uczestnicy zawodów walczyli o kwalifikację do etapu centralnego oraz indeksy na uczelnie wyższe, w tym np. na prawo, kierunki ekonomiczne, filologie na renomowanych uczelniach.

Zawody wojewódzkie składały się z dwóch testów. Najlepiej z testami poradzili sobie uczniowie LO Filomatów Chojnickich w Chojnicach, I LO w Malborku oraz LO w Ustce. Do finału olimpiady w Białymstoku bezpośrednio awansowały cztery osoby. Dwie kolejne zostały do niego wytypowane.  Dla najlepszych uczestnicy zawodów w Chojnicach ufundowałem publikacje związane z tematyką olimpiady.    Olimpiada wiedzy o prawach człowieka stawia jej uczestnikom bardzo wysokie wymagania. Każda z zakwalifikowanych do etapu centralnego osób musi wykazywać się wyjątkowo wysokim poziomem wiedzy nie tylko z zakresu praw człowieka, ale także z historii najnowszej i wiedzy o społeczeństwie.  Serdecznie gratuluję laureatom.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco