2016.05.16

W sobotę w 23 kwietnia 2016r. w Chojnicach odbyła się VI  Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Administracyjno-Prawnej dla Dorosłych zorganizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, tym razem przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chojnicach, Urzędu Miasta w Chojnicach oraz Sopockiej Szkoły Wyższej i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Temat Olimpiady: "Prawo o cudzoziemcach i status uchodźców w RP".

I Etap Szkolny Olimpiady odbył się 5 marca 2016 w szkołach, które zadeklarowały chęć udziału w olimpijskich zmaganiach. Na tym etapie wyłoniono uczestników II etapu - Centralnego, do którego ostatecznie przystąpiło łącznie 32 słuchaczy z placówek kształcenia dorosłych  z całej Polski:

 1. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ekonomicznego w Chorzowie,
 2. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Człuchowie,
 3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku,
 4. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Grudziądzu,
 5. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu,
 6. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie,
 7. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim,
 8. Środkowopomorskie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Słupsku,
 9. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu,
 10. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach.

Przebieg etapu centralnego obejmował dwie części:

 • test zawierający 40 pytań zamkniętych,
 • zadanie praktyczne polegające na sporządzeniu decyzji administracyjnej w przedmiocie nadania statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej, adekwatnej do sytuacji opisanej w treści zadania. Swój wybór należało też krótko uzasadnić.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Grzegorz Cer z Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. Ludwika Krzywickiego w Chorzowie, dla którego jako patron Olimpiady ufundowałem laptopa.  

II miejsce - Beata Ochman z Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim, III miejsce - Ewa Grabska z Środkowopomorskie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Słupsku, III miejsce ex aequo - Katarzyna Czarnowska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach.

Wszyscy na zakończenie wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku tradycyjnie nasza szkoła wspierana przez dwie współpracujące z nami od tego roku uczelnie  ponownie powróci do organizacji tej ciekawej imprezy.

 

 

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco