2015.01.16

16.01.2015r. odbył się finał konkursu "z Polską polityką na Ty". Była to już IV edycja konkursu, zorganizowanego przez Klub Myśli Politycznej „Stańczyk”, działającego przy III LO w Gdańsku.

W I etapie konkursu udział wzięło 16 zespołów z różnych szkół (III LO w Gdyni, V LO w Gdańsku, II LO w Gdańsku, XV LO w Gdańsku, XXIV LO w Gdańsku oraz Topolówka). Uczestniczy pisali test składający się z 20 zadań zamkniętych oraz 8 otwartych, a pytania dotyczyły 25 lat Polskiej wolności. Wyjątkowo do głównego finału zakwalifikowało się 9 zespołów.

Dziś w finale zwycięzcy I etapu konkursu wzięli udział w debacie. Inni przeprowadzili wywiad o tematyce politycznej. Laureatami w kategorii „Wywiad” zostali uczniowie z XV LO w Gdańsku. Natomiast w kategorii „Debata”, jury którym byłem członkiem, miała trudne zadanie by wyłonić finalistów. Naprawdę poziom debaty był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie doskonale radzili sobie z tematyką. Jako patron honorowy konkursu przyznałem dodatkowo nagrodę dla drugiego zespołu. Tak więc ex aequo I miejsce w kategorii „Debata” uzyskali: dwu- osobowy zespół gospodarzy spotkania, czyli uczniowie z III LO w Gdańsku oraz drużyna, gdzie był uczeń z V LO w Gdańsku w duecie z uczniem z III LO z Gdyni.

Serdecznie gratuluję Finalistom, którzy w nagrodę przyjadą do mnie do Brukseli na wyjazd studyjny już w marcu tego roku.

 

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco