2012.06.06

Europejskie Centrum Solidarności przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 w Gdańsku zorganizowało cykl paneli dyskusyjnych w ramach projektu „Demokracja – dodaj do ulubionych!” dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którego pomysłodawczynią jest Pani Aneta Nowak – Tymińska, nauczycielka WOS oraz historii w ZSO nr 6. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Jarosław Wałęsa.

Celem projektu jest wyposażenie uczniów w narzędzia, które promując nowoczesną demokrację, umożliwią im korzystanie z pełni praw i powinności obywatelskich, formując tym samym świadomego członka społeczeństwa obywatelskiego.

Inauguracja przedsięwzięcia odbyła się 6 czerwca 2012r. w placówce ZSO nr 6 w Gdańsku. Było to dopiero pierwsze spotkanie z pięciu planowanych w ramach projektu. Zostało one poświęcone zagadnieniu granic wolności słowa w demokracji. W warsztatach wzięło udział dwóch panelistów – Pani Natalia Hatalska oraz ksiądz Witold Bock. Moderatorem spotkania była Pani Katarzyna Żelazek.

Projektowi „Demokracja – dodaj do ulubionych!” towarzyszy również konkurs na najlepszy projekt obywatelski służący demokracji. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: między innymi wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Jarosława Wałęsę.

Kolejna debata projektowa – „Inni – Obcy. Czy wielokulturowa Europa jest mitem?” odbędzie się 16 października. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco