2017.12.07

Opozycja demokratyczna w Wenezueli, otrzyma nagrodę Sacharowa 2017, ceremonia w środę

Opozycja demokratyczna w Wenezueli otrzyma przyznawaną przez Parlament Europejski Nagrodę im Sacharowa na rzecz Wolności Myśli, podczas ceremonii, w środę w południe.

Brexit w centrum debaty przed Radą Europejską

Obronność, polityka społeczna, edukacja oraz negocjacje w sprawie Brexitu, będą tematami debaty poselskiej z wiceprzewodniczącym Komisji Fransem Timmermansem oraz głównym negocjatorem UE Michelem Barnier, w środę rano.

Głosowanie nad propozycjami likwidującymi działania ujawnione przez „panamskie papiery”

Przepisy umożliwiające skuteczniejszą kontrolę pośredników finansowych, lepsza ochrona informatorów oraz jednolita definicja rajów podatkowych, znajdują się wśród propozycji, które będą przedmiotem głosowania we wtorek.

Posłowie przedłużają plan inwestycyjny dla UE i zwiększają fundusze

Działanie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS), który przyczynił się do ożywienia gospodarczego, zostanie przedłużone do 2020 roku, a fundusz otrzyma dodatkowe środki na inwestycje o największym potencjale gospodarczym i społecznym w państwach UE, zgodnie z przepisami głosowanymi we wtorek.

Możliwe veto przeciw dodawaniu fosforanów do kebabów, podczas sprawdzania czy są bezpieczne

We wtorek, Parlament podejmie decyzję o zawetowaniu propozycji Komisji Europejskiej zezwalającej na dodawanie fosforanów do mięsa w kebabach z powodu obaw zdrowotnych.

Polityka rolna UE: skuteczniejsze działanie z korzyścią dla rolników i konsumentów

Reformy zaprojektowane z myślą o uproszczeniu polityki rolnej UE, umocnieniu siły przetargowej rolników wobec supermarketów oraz lepszym ich przygotowaniu na zagrożenia, będą przedmiotem debaty w poniedziałek, a głosowania we wtorek.

 

Więcej informacji 

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco