23.05.2017

19 maja 2017 roku miałem przyjemność gościć na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie odbyły się Obchody Dnia Europy, organizowane po raz czternasty  przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej i Biuro Jarosława Wałęsy Posła do Parlamentu Europejskiego. Gościem uroczystości był Prezydent Lech Wałęsa. 

Tematem  przyświecającym  dyskusji była Europa w obliczu aktualnych wyzwań. Moje wystąpienie skierowane było do Młodych. Mówiłem o szansach, jakie istnieją dla nich na europejskim rynku pracy i edukacji. Obchody Dnia Europy połączone są tradycyjnie z  podsumowaniem Konkursu  skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polska w Unii, w tym roku rozszerzonego o temat –  Promocja przedsiębiorczości  w kontekście funkcjonowania rynku wewnętrznego  oraz  Konkursu na najlepszy esej wśród studentów.

W konkursie wzięło udział 320 uczniów.  Do II etapu zakwalifikowało się 75 uczniów.  Podczas Obchodów Dnia Europy ogłoszone zostały wyniki finału, który odbył się wśród 10 najlepszych uczniów.  Dla wszystkich fundowałem wyjazd do Parlamentu Europejskiego.  Oprócz tego nagrodą za I miejsce był tablet ufundowany przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, za II i III miejsce smartphone,  ufundowany przez  Panią Dziekan Wydziału Ekonomicznego  i  Ośrodek Badań Integracji Europejskiej. 

W tegorocznych obchodach uczestniczyło ok. 400 osób. Z przyjemnością zapraszam za rok, jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i spędzili z nami ten dzień.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco