2014.04.02

05.04.2014 godz. 11:00 Wstęp wolny!

Zatoka Sztuki oraz Bookafka zapraszają dzieci i ich rodziców na kolejne spotkanie z cyklu CZYTAMY DZIECIOM, w którym to przy soczku i ciasteczkach zapoznajemy słuchaczy z najlepszą dziecięcą literaturą.

Ze strony: http://www.mcka.pl/aktualnosci/wiecej/901.html

Naszym sobotnim Gościem cyklu „Czytamy Dzieciom” będzie europoseł Jarosław Wałęsa!

Jarosław Wałęsa - Urodziłem się 13 września 1976 roku w Gdańsku. Od wczesnych lat szkolnych byłem zaangażowany w organizacjach młodzieżowych i sportowych. W 1991 roku rozpocząłem naukę w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

W styczniu 1995 roku wyjechałem do Stanów Zjednoczonych gdzie ukończyłem szkołę średnią w Glastonbury High School w Connecticut. We wrześniu tego samego roku rozpocząłem naukę na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Massachusetts. W 2001 roku otrzymałem dyplom Bachelor of Arts na kierunku Politologii.

W tym samym roku rozpocząłem pracę na stanowisku analityka struktur medialnych w firmie komputerowej zajmującej się oprogramowaniem MediaMap. Po 12 miesięcznym stażu przeprowadziłem się do stanu Indiana, gdzie podjąłem pracę przy nawiązywaniu kontaktów instytucjonalnych w Instytucie Hudsona, zajmując się głównie współpracą z instytucjami szkół wyższych, oprawą merytoryczną spotkań i posiedzeń oraz krótkimi analizami prasy.

W grudniu 2002 roku wróciłem do Polski gdzie zostałem zatrudniony w gdańskim Biurze Lecha Wałęsy. W 2005 zdecydowałem się na start w wyborach w okręgu gdańskim z listy Platformy Obywatelskiej RP. Zdobyłem mandat poselski uzyskując 14 709 głosów. W trakcie kadencji Sejmu V kadencji zasiadałem w Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych. W czerwcu 2009 roku wystartowałem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, otrzymałem 73 968 głosów i uzyskałem mandat Posła do Parlamentu Europejskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci i Rodziców.

Zaczynamy jak zwykle o godzinie 11.00, wstęp wolny!

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco