2018.01.11

W grudniu 2018 r. rozegrano w Chojnicach trzy finały wojewódzkie ogólnopolskich olimpiad powiązanych z przedmiotami wiedza o społeczeństwie oraz historia.

Zdecydowanie najtrudniejszą z nich okazała się Olimpiada Wiedzy o III RP. Organizatorzy olimpiady przygotowali wyjątkowo wymagające testy zarówno na etapie szkolnym, jak i okręgowym.

Z testami na etapie szkolnym poradziło sobie zaledwie 16 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Żadna ze startujących szkół nie wykorzystała przysługującego mu w etapie wojewódzkim limitu miejsc. W zawodach wojewódzkich testy najlepiej napisali uczniowie z trzech liceów: LO Filomatów Chojnickich, II LO w Chojnicach oraz II LO ze Starogardu Gdańskiego.

Komitet Okręgowy Olimpiady wytypował do kwalifikacji do finału VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP cztery osoby. Etap centralny zostanie rozegrany na Uniwersytecie w Białymstoku. Jego uczestnicy zapewnią sobie prestiżowe indeksy na wielu czołowych uniwersytetach w kraju.

Jako patron Honorowy Olimpiady dla laureatów ufundowałem nagrody książkowe. Serdecznie gratulują i życzę powodzenia na etapie centralnym.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco