2012.08.30

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce uruchomiło testową wersję konkursu Euroscola, który odbędzie się wiosną 2013 roku. Już dziś można sprawdzić swoje siły i zmierzyć się z przykładowymi pytaniami, przygotowując się do przyszłorocznej międzyszkolnej rozgrywki, w której nagrodą jest wyjazd do Strasburga i udział w symulacji obrad Parlamentu Europejskiego.

By spróbować swoich sił w testowej wersji Euroscoli, po pierwsze należy wejść na stronę: www.euroscola.pl

Na stronie konkursu należy kliknąć przycisk "Zagraj. Rejestracja szkół" i wypełnić dolną część formularza pod napisem "Sprawdź się, zanim przystąpisz do konkursu" (podać imię i adres email).

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat).

Młodzi ludzie wraz z nauczycielem rozwiązują za pośrednictwem Internetu quiz z dziesięciu dziedzin: geografii, gospodarki, historii, historii Unii Europejskiej, instytucji Unii Europejskiej, kultury i języka, Parlamentu Europejskiego, polityki Unii Europejskiej, edukacji a także systemów politycznych i społecznych. Aby wygrać, muszą udzielić jak największej liczby poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, podczas której zwycięskie szkoły z całej Europy biorą udział w symulowanych posiedzeniach komisji plenarnych, a następnie obradują podczas "posiedzenia plenarnego" Parlamentu. Konkurs jest dla młodzieży wyjątkową szansą na zapoznanie się z pracą Parlamentu Europejskiego oraz spotkanie innych młodych Europejczyków.

Strona internetowa konkursu Euroscola

Euroscola - na Facebooku

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco