2019.03.18

Uprawiając plogging, możesz zadbać nie tylko o zdrowie i sylwetkę, ale i o środowisko. Wystarczą buty do biegania i worek na śmieci. Moda na nietypowy fitness trafiła właśnie do Gdańska.

W sobotę 16 marca 2019r. w Gdańsku przeprowadziłem akcję, by wypromować plogging. Zaczęliśmy na dzielnicy Kokoszki wraz ze społecznością z Pozytywnej Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcami dzielnicy. Po południu rozpoczęliśmy sprzątnie terenów nadmorskich w okolicach Parku Regana i plaży Molo Brzeźno. Słowo „plogging” jest zbitką szwedzkiego „plocka upp”, czyli „podnosić”, i angielskiego „jogging”. Wymyślił je działacz na rzecz ekologii Erik Ahlström. Gdy przeprowadził się z górskiej wioski Are do Sztokholmu, zauważył, że miasto przypomina śmietnisko. Plogging przynosi wiele korzyści. Biegając, dbamy o kondycję, przy okazji sprzątamy okolicę z puszek, niedopałków papierosów, butelek, papierów. Razem z Gdańskiem plogging został również przeprowadzony w Dubrowniku. Chorwacką akcją kierowała eurodeputowana Dubravka Šuica. Polska też chce mieć swój wkład w poprawę stanu środowiska w Europie.

Przyłącz się do nas i propaguj idee Ploggingu!

I Ty możesz przyczynić się do dbania o czystość naszej planety. Wystarczy stworzyć wydarzenie na facebooku, dodać znajomych i umówić się wspólnie na plogging.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco