21.05.2012

W imieniu Parlamentu Europejskiego przewodniczący Martin Schulz potępił sprawców zamachu bombowego w szkole w Brindisi, oraz wyraził swoje współczucie dla ofiar i ich rodzin, podczas otwarcia sesji plenarnej w Strasburgu. Przewodniczący przekazał także wyrazy współczucia ofiarom trzęsienia ziemi we włoskim regionie Emilia-Romagna.

“Kiedyś istniała niepisana zasada, której przestrzegali nawet najgorsi przestępcy, mówiąca o tym, że nie zabija się dzieci i młodych ludzi. Ostatnio coraz częściej jest ona łamana. Możemy wyrazić tylko potępiać tych, którzy dopuszczają się takich czynów”, powiedział Martin Schulz.

W imieniu całego Parlamentu Europejskiego, przewodniczący przekazał wyrazy współczucia rodzinie 16-letniej Melissy, która zginęła w wybuchu oraz przesłał najlepsze życzenia Weronice, która wciąż walczy o swoje życie, jak również innym ofiarom oraz ich nauczycielom i przyjaciołom.

Martin Schulz zwrócił również uwagę, że szkoła, w której dokonano zamachu, nosi imię Francescki Morvillo Falcone, żony Giovanniego Falcone, włoskiego sędziego śledczego, znanego z bezkompromisowej walki z mafią sycylijską. Państwo Falcone zostali bestialsko zamordowani w ataku bombowym w 1992 roku.

Następnie, Schulz wyraził współczucie Parlamentu wobec ofiar trzęsienia ziemi we włoskim regionie Emilia Romagna, w którym zginęło 7 osób, ponad 50 zostało rannych, a 5 tys. osób pozostało bez dachu nad głową.

Powiedział również, że został poruszony spontaniczną demonstracją ludzi, którzy chcieli w ten sposób wyrazić swoją solidarność z ofiarami obu tragedii zarówno we Włoszech, jak i innych krajach.

Przychodzący/Ustępujący
18 maja 2012 Pani Minodora Cliveti zastąpiła Ms Rovana Plumb (RO / S&D).

Pani Bairbre de Brún zrezygnowała ze stanowiska posła do Parlamentu Europejskiego, co nastąpiło z dniem 3 maja 2012 roku. Przewodniczący Schulz rozpoczął procedurę, w której władze narodowe wskażą nowego posła ogłaszając, że jej miejsce jest nieobsadzone.

Zmiany w agendzie

Debata na temat umowami handlowymi pomiędzy Unią Europejską a Kolumbią oraz Peru została przeniesiona z czwartku na wtorek, natomiast debata nad sprawozdaniem w sprawie pomocy makrofinansowej odbędzie się we wtorek.

  • Źródło : Parlament Europejski
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco