2012.11.20

Czterech Europejczyków w wieku 8-24 lat ma szansę na wyjazd do Oslo i wzięcie udziału w ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla dla Unii Europejskiej. Wszystko, co trzeba zrobić, aby wygrać, to wejść na stronę konkursu i podjąć wyzwanie. Zwycięzcy staną się pełnoprawnymi członkami oficjalnej delegacji i zasiądą podczas uroczystości obok przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.

Co zrobić by wygrać?

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na jego stronie (link po prawej stronie) i wysłać pracę odpowiadającą na pytanie - "Co dla Ciebie oznacza pokój w Europie". Organizatorzy czekają na rysunki (dzieci w wieku 8-12 lat) i 120-znakowe wypracowania (uczestnicy w wieku 13-17 i 18-24) do 25 listopada!

Jeden ze zwycięzców zostanie wyłoniony podczas głosowania na Facebooku. Resztę wybierze jury. Selekcji prac dokona organizacja Youth Forum Jeunesse.

Zaproszenie

„Pokojowa Nagroda Nobla 2012 stanowi nie tylko wyraz uznania dla historycznych osiągnięć Unii Europejskiej. To także zobowiązanie na przyszłość. Naszym zadaniem jest dostarczanie ciągłej inspiracji kolejnemu pokoleniu Europejczyków. Dlatego chcemy, żeby młodzież Europy, która otrzymuje w spadku kontynent pokoju i która będzie odpowiedzialna za przyszłość Europy, była z nami w Oslo” - mówili podczas konferencji prasowej trzej przewodniczący instytucji europejskich - Martin Schulz, Jose Manuel Barroso i Hermann Van Rompuy.

Finansowa część nagrody przekazana dla dzieci

Komisja Europejska odebrała w środę nagrodę finansową (ok. 930 000 euro) przyznaną przez Komitet Noblowski. Przewodniczący Schulz, Barroso i Van Rompuy zdecydowali, by przekazać ją na rzecz dzieci dotkniętych przez wojny i konflikty na świecie.

 

Dowiedz się więcej na http://www.loveyouthfuture.eu/peace4eu

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco