18.05.2018

Lech Wałęsa laureatem nagrody europejskich chadeków

W czwartek i piątek, w Rydze,  odbędzie się konferencja Europejskiej Sieci Idei (EIN) – centro-prawicowego think-tanku sponsorowanego przez Grupę EPL, największą frakcję w Parlamencie Europejskim.  Podczas spotkania, zatytułowanego "Europejski sposób życia" europejscy politycy, naukowcy, decydenci i opiniotwórcy debatować będą nad problemami, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Omówią kwestie związane ze zwalczaniem zagrożeń terrorystycznych, bezpieczeństwem i obronnością UE,  relacjami z Rosją a także te dotyczące przyszłości Europy i wartości europejskich. W trakcie wydarzenia zostanie również przyznana nagroda EIN Francisco Lucasa Piresa dla byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, za jego wkład w projekt europejski i walkę o rządy prawa, demokrację i wartości chrześcijańskie. W spotkaniu udział wezmą posłowie Janusz LewandowskiDanuta Jazłowiecka oraz Krzysztof Hetman.

Czwartek 24 maja – piątek 25 maja, Ryga, Łotwa 

Konferencja „Piłka nożna jednoczy, rasizm dzieli”

W środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja „Piłka nożna jednoczy, rasizm dzieli” („Football unites, racism divides”), której głównym tematem będzie problem rasizmu, dyskryminacji i antysemityzmu w piłce nożnej. Wśród uczestników znajdą się posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele klubów piłkarskich i fundacji społecznych. Ponadto zostanie wyświetlone nagranie wideo, w którym piłkarz Mario Balotelli odniesie się do problemu nienawiści na tle rasowym na stadionach. Wydarzenie jest współorganizowane przez intergrupy parlamentarne zajmujące się sportem oraz przeciwdziałaniem rasizmowi i antysemityzmowi. Poseł Bogdan Wenta wygłosi przemówienie otwierające konferencję.

Środa, 23 maja, godz. 12:30-15:00, sala ASP 5E2, Parlament Europejski, Bruksela 

Prezentacja nt. wykorzystania technologii na rzecz rozwoju

We wtorek odbędzie się prezentacja pt. „Connecting for good”, której głównym tematem będzie wykorzystanie technologii w dziedzinie łączności na rzecz pozytywnych zmian społecznych w takich obszarach, jak edukacja, zdrowie i wsparcie dla osób potrzebujących. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele fundacji i firmy Vodafone z Europy, Azji, Afryki i Australii. Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Wenta wygłosi przemówienie otwierające spotkanie.

Wtorek, 22 maja, godz. 18:30-20:00, The Hotel, Boulevard de Waterloo 38, Bruksela 

Promocja województwa zachodniopomorskiego w PE

We wtorek odbędzie się wydarzenie promujące województwo zachodniopomorskie jako nową falę kreatywności. Wydarzenie ma przybliżyć uczestnikom spotkania ten przygraniczny region Polski - jego innowacyjność, otwartość i walory przyrodnicze. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi produktami technologicznymi, które powstały w województwie, posłuchać koncertu lokalnego zespołu oraz skosztować wyrobów regionalnych. Organizatorem wydarzenia jest prof. Dariusz Rosati.

Wtorek, 22 maja, godz. 18:30-21:00, Yehudi Menuhin, 1 piętro budynek PHS, Parlament Europejski, Bruksela

  • Źródło : eppgroup.eu
© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco