2017.02.16

„Kanada zdaje sobie sprawę, że skuteczny głos Europy na scenie międzynarodowej jest nie tylko lepszym rozwiązaniem, ten głos jest konieczny”, powiedział Justin Trudeau podczas przemówienia. Jest on pierwszym premierem Kanady, który odwiedził Parlament, aby podkreślić historyczny krok w partnerstwie między UE i Kanadą.

„Unia Europejska jest niezwykłym osiągnięciem i niespotykanym na świecie modelem pokojowej współpracy. Kanada zdaje sobie sprawę, że skuteczny głos Europy na scenie międzynarodowej jest nie tylko lepszym rozwiązaniem, ten głos jest konieczny”, powiedział Justin Trudeau. ”Cały świat korzysta na istnieniu silnej Unii Europejskiej, dodał.

W swoim przemówieniu Justin Trudeau podkreślił korzyści płynące z kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej między UE i Kanadą (CETA), przyjętej przez Parlament w środę, 15 lutego. „Przy pomocy CETA zbudowaliśmy coś ważnego, szczególnie w tym momencie, na waszym kontynencie i na moim. Teraz musimy sprawić, aby porozumienie zadziałało dla naszych ludzi. Najlepsze wciąż przed nami”.

 

Oglądaj przemówienie Premiera Justina Trudeau oraz konferencję prasową klikając na poniższe linki:

Konferencja prasowa z udziałem Przewodniczącego PE Tajaniego i Premiera Trudeau

Przewodniczący Tajani, otwarcie

Premier Trudeau (część 1)

Premier Trudeau (część

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco