Kadencja 2019‒2014, czyli jaka?

Każdy z nas ma swoje "dlaczego" - motywację, która pcha go do działania. Moim dlaczego jest niepokój i troska o polskich obywateli w Europie. Chciałbym kontynuować swoją działalność w Parlamencie Europejskim, bo Polacy potrzebują mieć przedstawiciela, który będzie dbał o ich interesy.

 

Chcę podczas najbliższej kadencji skoncentrować się na polskiej kwestii przed i w trakcie Brexitu. Dla wielu z nas Wielka Brytania stała się drugą Polską. Ale też dla wielu Pomorzan kraj ten jest partnerem w biznesie. Brexit wpłynie na życie dziesiątek tysięcy Polaków. Chcę w ich imieniu, w imieniu Pomorza zadbać o to, aby na każdym etapie nasze priorytety były słyszane i uwzględniane.

Przyszła kadencja to też sprawdzian naszej wzajemnej komunikacji. Skomplikowanie prawa, wyzwania zmieniającej się Europy, nowy charakter Unii Europejskiej – to są zagadnienia, które chcę przybliżać zarówno gościom Parlamentu, studentom, dziennikarzom, jak i Wam, Pomorzanki i Pomorzanie. Chcę, byście mieli kogoś, kogo można zapytać o Polskę w Unii i Unię w Polsce.

Przyszła kadencja to także czas troski o polskich przedsiębiorców. Nasze produkty i firmy są cenione w Unii. Jesteśmy synonimem ekologii i jakości. Musimy to utrzymać. Musimy stawiać na sprawiedliwy handel, wyrównanie szans na rynku cenowym i równość przed prawem. Chcę reprezentować w Komisji Międzynarodowego Handlu (INTA).

Rybołówstwo – to kolejna dziedzina, o którą zwłaszcza my Polacy musimy dbać. Specyfika połowów bałtyckich, regulacje połowu i limity nieadekwatne do zapotrzebowania. Choć już wiele zrobiliśmy w poprzedniej kadencji, wciąż musimy mówić silnym głosem o problemach pomorskich rybaków.

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco