Drodzy Pomorzanie!

 

Już 26 maja każdy z nas będzie decydował o przyszłości Europy, a tym samym o przyszłości Polski podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybierzmy mądrze. Wybierzmy doświadczenie, wiedzę o Unii Europejskiej ale też takie wartości jak solidarność i szacunek do drugiego człowieka, 

 

Proszę o Państwa zaufanie i głos i obiecuję, że będę godnie reprezentował każdego z Was  i każdy z Was jest dla mnie niezwykle ważny.

 

Jestem szczęśliwym mężem, szczęśliwym tatą. Myślę o moich dzieciach, o tym w jakiej Europie, w jakiej Polsce będą żyć za 5 lat. Chcę, by miały poczucie możliwości, wyboru, jak będzie wyglądać ich przyszłość. Chcę, aby były świadome tego, jak ważna jest Polska w Unii. Chcę też, aby mogły śmiało marzyć o podróżach, nauce, w silnej, dumnej z różnorodności Europie. Myśląc o swoich dzieciach, pracuję na rzecz przyszłości Nas wszystkich. Abyśmy mogli czuć się bezpiecznie, czuć się ważną częścią Europy.

 

Przed nami ważne wyzwanie: Brexit. Jest to bezprecedensowy proces i nie wiemy jak wpłynie na polskich przedsiębiorców i Polaków mieszkających za granicą ale polski głos w dyskusji o przyszłości wzajemnych relacji Unii i Wielkiej Brytanii musi być silny. Najbliższe miesiące będą kluczowe. Dlatego to czas postawienia na wiedzę, zaufanie, umiejętności i sumienną pracę. Na rozmowy na najwyższym poziomie zaangażowania. To cenię i tak od lat pracuję, będąc członkiem Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA).

 

Jednym z moich działań w minionej kadencji było uczestnictwo w Komisji Petycji. Tam trafiają sprawy, w których wyczerpano inne możliwości. Wiem, jak boli bezsilność w dochodzeniu swoich praw. Wiem, że za każdą regulacją, rozporządzeniem, przepisem musi iść zrozumienie dla drugiego człowieka i tego, jak trudne bywa życie. Widziałem smutek i beznadzieję. Ale wiedziałem też radość pozytywnych rozwiązań, konstruktywne rozmowy, ludzi gotowych na obronę najważniejszych wartości.

 

Przed nami czas wyboru doświadczenia, mądrej komunikacji, porozumienia i budowania mostów. Dlatego proszę o Państwa poparcie i głos. Masz wpływ! Razem stawmy czoła najbliższym pięciu latom.

 

Pamiętaj!

 

#OstatniNaLiście #PierwszyDoPracy #WielkiWybór #KoalicjaEuropejska

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco