Staż w biurze Pana Posła Jarosława Wałęsy w Brukseli to ciekawe doświadczenie, niesamowita przygoda i niezapomniane wrażenia. Jestem bardzo wdzięczna za szansę odbycia praktyki w Parlamencie Europejskim.

Parlament Europejski już pierwszego dnia wywarł na mnie ogromne wrażenie. Niesamowicie szybkie tempo pracy, różnorodność podejmowanych tematów oraz codzienne wyzwania, stanowią podstawy pracy w tej instytucji unijnej. Możliwość uczestniczenia w posiedzeniach komisji parlamentarnych, spotkaniach grup roboczych czy sesjach plenarnych to tylko wierzchołek możliwości, jakie stwarza praca w tym międzynarodowym środowisku. Miałam okazję pomagać w organizacji bardzo interesujących spotkań i konferencji, a przy tym spotkać wiele znamienitych osób ze sceny politycznej. Różnorodność zadań w trakcie stażu w Parlamencie Europejskim stwarza wiele perspektyw, również do odkrycia swoich własnych umiejętności i możliwości. Z pewnością mogę powiedzieć, że praca tutaj jest codziennym wyzwaniem i kształci umiejętność wychodzenia po za własną strefę komfortu, uczy pokonywania wewnętrznych barier i ograniczeń. Wiele spraw, które wydawały mi się z początku nie do przejścia, po tygodniu stawały się bladym wspomnieniem. Pobyt tutaj uważam za wspaniałe doświadczenie, życiową lekcję, której nigdy nie zapomnę. Sądzę, że taki staż jest niesamowitą szansą dla młodych ludzi, aby bliżej poznać zasady funkcjonowania instytucji unijnych, ich codziennej pracy oraz efekty tych działań, które wpływają przecież na życie wszystkich obywateli państw członkowskich. W Parlamencie miałam okazję poznać również wiele niesamowitych osób pracujących tutaj na co dzień, bądź odbywających staż w innych biurach poselskich. Okazali się niezwykle pomocni i stanowili dla mnie wsparcie podczas mojego pobytu w Brukseli, za co jestem im niezmiernie wdzięczna.

Jestem mi niezwykle miło, że przez te cztery miesiące, które upłynęły zadziwiająco szybko, mogłam być częścią zespołu w biurze Pana Posła. Praca z tak zaangażowanymi oraz życzliwymi osobami stanowiła czystą przyjemność.

Chciałabym jeszcze raz podziękować Panu Posłowi Jarosławowi Wałęsie, jego wspaniałym współpracownikom oraz Uniwersytetowi Gdańskiemu, za stworzenie tak niesamowitej szansy, zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w Parlamencie Europejskim. Mam nadzieję, że sprostałam oczekiwaniom:)

 

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco