Podczas trzech miesięcy pracy w Parlamencie Europejskim, w Brukseli miałem okazję zdobyć nowe doświadczenia, wiedzę i znajomości.

Praca stażysty w biurze Posła Wałęsy jest wymagająca, a jej rytm, wyznacza terminarz prac Parlamentu, który dzieli się na dni pracy w Brukseli lub Strasburgu. Parlament Europejski jest platformą dyskusji i wymiany poglądów dla czołowych polityków i ekspertów z całego świata. Jako stażysta miałem możliwość uczestniczenia w Komisjach Parlamentarnych i konferencjach eksperckich, szczególnie ciekawych, ze względu na gorący okres polityczny.

Zajmowałem się również szeroko pojętą pracą administracyjną w biurze Posła, taką jak pomoc przy organizacji konferencji na temat porozumienia handlowego z Ukrainą. Parlament Europejski jest również bardzo atrakcyjnym miejscem pracy, jako stażysta, mogłem korzystać ze znajdującej się tutaj siłowni, a w przerwie na lunch odwiedzić jedną z parlamentarnych stołówek. Miłym akcentem podczas stażu, był przyjazd do Brukseli, zaproszonej przez Posła grupy studyjnej z Gdańska, z którą miałem możliwość spędzać czas, aby lepiej poznać stolicę Belgii. Bruksela jest pięknym miastem, które oprócz budynków instytucji unijnych, składa się również z doskonale zachowanej starówki.

Poza tym, niewielkie odległości między belgijskimi miastami i dobra sieć połączeń zachęca do odwiedzenia i podziwiania Brugii, Gandawy czy Maastricht. Takie wycieczki najlepiej organizować w gronie zaprzyjaźnionych stażystów, których miałem okazję poznać podczas swojego pobytu Brukseli. 

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco