20.02.2017

W grudniu 2016 r. w Chojnicach odbył się trzeci tegoroczny finał wojewódzki olimpiad związanych z przedmiotem wiedza o społeczeństwie. Tym razem najlepsi znawcy tematyki Unii Europejskiej z naszego województwa rywalizowali o pięć miejsc w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o UE, liczne indeksy na wyższe uczelnie, a także stypendia naukowe.

Organizatorzy olimpiady z Białegostoku przygotowali dla uczestników zawodów wojewódzkich dwa wyjątkowo trudne testy. Dotyczyły one przede wszystkim znajomości prawa Unii Europejskiej, strefy Schengen, ochrony praw człowieka w Unii Europejskiej, funduszy europejskich, polityki regionalnej, drogi i miejsca Polski w UE, historii Wspólnot Europejskich. Pierwszy z testów wyłonił dziewięciu najlepszych uczestników finału wojewódzkiego.

W tym gronie znaleźli się przedstawiciele trzech szkół z naszego województwa. Po drugim z testów laureatami eliminacji wojewódzkich olimpiady, którzy w marcu będą reprezentować województwo pomorskie na finale olimpiady w Białymstoku zostali następujący uczniowie LO Filomatów Chojnickich: Natalia Czarnowska, Agata Laska, Martyna Miszewska, Katarzyna Gregus oraz Rafał Michałowski. Jako patron honorowy olimpiady serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę powodzenia na szczeblu ogólnopolskim.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco