2015.06.19

Dnia 19 czerwca 2015r. jako patron honorowy konferencji uczestniczyłem w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Sport Health & Education – Complementary Approach to Gymnastics”

Przez trzy dni na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku swoje poglądy na temat kierunków rozwoju gimnastyki w aspekcie rywalizacji sportowej, zdrowia oraz wychowania fizycznego wymieniali naukowcy trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego krajów europejskich. Celem Konferencji było przedstawienie aktualnych wyników badań naukowych oraz poglądów na temat pogarszającego się stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność uroczyście wręczyć wraz z Leszkiem Blanikiem Posłem na Sejm RP legitymacje dla instruktorów parcouru oraz obejrzeć pokaz tej nowej formy aktywności fizycznej w terenie, jako propozycję wykorzystania w zajęciach wychowania fizycznego. Po uroczystości zwiedziłem obiekty Akademii, w tym nowe laboratorium do badania sprawności sportowców

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco