2015.04.27

Dnia 17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkól Specjalnych Nr 2 w Gdańsku Oliwie odbyła się już VII edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.

Po raz kolejny patronuję temu przedsięwzięciu, nad którym merytoryczny nadzór ma Wydział Ekonomiczny  Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku po raz pierwszy Organizator -  ZSS nr 2 w Gdańsku rozpoczął nowy cykl rywalizacji między szkolnej - I edycję Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej przeznaczonej dla uczniów gimnazjów. W tegorocznej rywalizacji udział wzięły dwuosobowe drużyny z Zawodowych Szkół Specjalnych województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Laureatami konkursu Wiedzy Ekonomicznej zostali: uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 5 w Wejherowie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1  w Elblągu. Laureatami w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej została młodzież z  Gimnazjum w SOSW w Kartuzach oraz Gimnazjum w SOSW r1 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Dla  laureatów i ich nauczycieli przygotowałem specjalną nagrodę – bilet na wyjazd studyjny do Brukseli. Serdecznie gratuluję i do zobaczenia w Parlamencie Europejskim.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco