2015.03.03

Z przyjemnością objąłem honorowy patronat nad projektem „Młodzi dla Europy”.

Głównym celem projektu jest propagowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży oraz zapoznanie  uczestników z europejską problematyką  edukacji, kultury  międzynarodowej. „Młodzi ludzie mogą i muszą brać udział w budowie nowej Europy, wnosząc wkład swych aspiracji i ideałów, nauki i pracy, twórczości i wielkodusznego oddania.” Autorem i  koordynatorem projektu jest  Pani  Aneta Nowak-Tymińska przy współpracy grupy gdańskich i sopockich aktywnych nauczycieli. To bardzo ważne, by młodzi ludzie brali udział w zajęciach warsztatowych dotyczących wielokulturowości, bezpieczeństwa, edukacji i pracy w Unii Europejskiej.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbyło się w  II LO w Sopocie, gościem spotkania dotyczącym  przenikania się kultury polskiej i żydowskiej na przestrzeni wieków był Pan Michał Rucki, przedstawiciel Gminy Żydowskiej w Gdańsku. Po jego zakończeniu odbyły się zajęcia warsztatowe, których tematem było postrzeganie wybranych mniejszości narodowych przez młode społeczeństwo polskie.

Drugie spotkanie pt.: „Bezpieczeństwo w Europie" miało miejsce 25 lutego 2015 r. w szkołach Conradinum w Gdańsku, gdzie oprócz zajęć warsztatowych  uczestnicy wysłuchali wykładu Pana Jarosława Szczukowskiego Prodziekana Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Kolejne spotkanie już marcu, tym razem młodzież będzie dyskutować o szansach i zagrożeniach na rynku pracy w UE.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco