2012.03.16

Po raz piąty w województwie pomorskim odbyła się Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Euro 2012”. Pan Jarosław Wałęsa Poseł do Parlamentu Europejskiego objął patronat nad tym wydarzeniem.

Olimpiada była organizowana przez dziewięć komend straży miejskiej w Gdańsku, Gniewie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Sopocie, Tczewie, Straż Gminna w Pruszczu Gdańskim oraz przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną, która ufundowała główną nagrodę w olimpiadzie. Nagrodą był „indeks uczelni” czyli możliwość bezpłatnego studiowania w GWSH na dowolnie wybranym przez siebie kierunku podczas całego okresu trwania studiów.

Odbywający się już po raz kolejny konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego. Głównym założeniem konkursu jest rozwijanie postaw obywatelskich, odpowiedzialność za swoje postępowania oraz za dobro wspólne obywateli mające na celu polepszenie stanu bezpieczeństwa publicznego, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji, które nad jego przestrzeganiem trzymają kontrolę.
Konkurs okazał się dużym sukcesem, przystąpiło do niego aż 350 uczniów z 34 szkół. Po dwóch etapach do finału Olimpiady zakwalifikowało się 25 uczestników którzy  przedstawiali swoje projekty poprawy bezpieczeństwa pt. „Bezpieczny kibic – problem bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich”. Na podium stanęła Weronika Lipska, uczennica II klasy o profilu społecznym w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco