2013.03.06

1 marca 2013r. w Słupsku odbyła się gala finałowa VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie "GWIEZDNY KRĄG"- konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju.

Historia Olimpiady "GWIEZDNY KRĄG" sięga roku 2005. W ciągu sześciu edycji Olimpiady udział wzięło łącznie ponad 15 tys. uczniów reprezentujących takie miasta jak m.in. Szczecin, Białystok, Katowice, Warszawę, Opole, Gdańsk, Tczew, Świdwin, Stargard Gdański, Słupsk, Ustkę, Toruń, czy Kraków. Tegoroczna edycja Olimpiady przyniosła wiele zmian w jej dotychczasowym przebiegu. Jedną z nich jest elektroniczne rozwiązywanie testów w dwóch pierwszych etapach zawodów Olimpiady. Dzięki platformy e – learningowej, znacznie ułatwiono możliwości uczestnictwa w Olimpiadzie, gdyż po zarejestrowaniu się w systemie uczestnik sam, bez angażowania nauczyciela, mógł wziąć udział w Olimpiadzie. Kolejnym novum jest rozszerzenie zakresu przedmiotowego Olimpiady o całą materię wymaganą do egzaminu maturalnego z przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Uczniowie przeszli przez 2 etapy konkursu i 28 lutego odbył się 3 etap, gdzie zakwalifikowało się 13 osób. One to wzięły udział w debacie pt. "Problem bezrobocia młodzieży w Unii Europejskiej".

Zmaganiom uczestników konkursu "Gwiezdny Krąg" przyglądał się Jarosław Wałęsa, który nie ukrywał satysfakcji z zapału młodzieży do poznawania tajników Unii Europejskiej: „Takie spotkania przekonują mnie w zasadzie do tego, co już wiem - że mamy świetną młodzież, która się dobrze uczy, poznają języki. Takich ludzi potrzebujemy w Brukseli, żeby nas reprezentowali”. Najlepsi uczestnicy tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie będą mogli zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca Parlamentu Europejskiego. W nagrodę czeka ich wycieczka do Brukseli na zaproszenie europosła.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco