12.07.2016

Udało się! Europejska Gra Miejska zorganizowana 7 lipca 2016r. wspólnie przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Słupsk (prowadzony przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku), już za nami.

Niesamowite przeżycia, świetna zabawa, demonstracja wiedzy na temat Parlamentu

Europejskiego oraz Miasta Słupska, ale także możliwość bliższego poznania Unii Europejskiej – to wszystko dała uczestnikom Europejska Gra Miejska. Był pot, była rywalizacja oraz ogromna radość na mecie. Uczestnicy dali z siebie wszystko, aby na moje zaproszenie jako patrona przedsięwzięcia wziąć udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Uczestnicy w celu zdobycia punktów odwiedzali słupskie miejsca kontrolne przygotowane w: siedzibie Głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej i Filii nr 7, siedzibie Radia Słupsk oraz Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie czekały przygotowane dla nich zadania. Odpowiadali na pytania związane z Unią Europejską, Musieli udowodnić swoją kreatywność tworząc audycję radiową, która opublikowana będzie w programie poświęconym aktualnością europejskich. Finał Gry odbył się w Urzędzie Miejskim w Słupsku, gdzie ogłoszone zostały wyniki.

Europejska Gra Miejska przyniosła wiele satysfakcji oraz niezwykłych wrażeń uczestnikom, którzy mają nadzieję na kontynuacje tego wydarzenia.

Już dziś zapraszam na piknik europejski, który odbędzie się 16 września w Słupsku, podczas którego rozdam bilety do Brukseli. Gratuluję zwycięzcom i do zobaczenia.

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco