15.09.2015

11 września 2015r. zorganizowałem w Gdańsku spotkanie dla uczniów szkół gimnazjalnych, liceów, techników oraz szkół wyższych.

Gośćmi pikniku europejskiego pod hasłem: „Młodzi przyszłością Europy”  byli laureaci i uczestnicy konkursów o tematyce unijnej i obywatelskiej i ekonomicznej, nad którymi miałem honorowy patronat. Zaproszeni goście przyjechali nie tylko z Trójmiasta ale także z innych miejscowości województwa pomorskiego.

Celem eventu było zintegrowanie i aktywizacja środowisk szkolnych, edukowanie w tematyce unijnej oraz motywowanie do debaty o wspólnej Europie oraz pokazania jakie są możliwości współpracy. Piknik odbył się na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr V w Gdańsku Oliwie.

Główną częścią imprezy była moja prezentacja multimedialna o Parlamencie Europejskim. Prezentację swoich osiągnięć przedstawiły również zaproszone grupy uczestników. Druga część spotkania była zorganizowana na świeżym powietrzu, na placu przy budynku szkoły. Odbył się piknik europejski przy grillu. Wspólny poczęstunek zakończył spotkanie.

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco