2018.04.25

25 kwietnia 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczysta gala wręczenia pucharów, nagród i dyplomów dla seniorów Olimpijczyków, którzy dostali się na szczebel wojewódzki I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej.

Dla laureatów przygotowałem nagrody rzeczowe. Szczególne wyróżnienie przyznałem Pani Barbarze Badowskiej - Średniawie  Przewodniczącej Prezydium Delegatury Pomorskiej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, a przede wszystkim – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. To jest pierwsza taka Olimpiada w Polsce, a jej pilotażowy etap odbył się w Gdańsku. Wcześniej miałem przyjemność poprowadzić  prelekcję o parlamencie europejskim dla osób przygotowujących się do Olimpiady. Na najbliższy wyjazd zapraszam pomysłodawczynię projektu, aby od „kuchni” zobaczyła, jak działają struktury europejskie, by mogła wspierać wiedzą swoich Olimpijczyków.

Serdecznie gratuluję Wszystkim Uczestnikom Seniorom za zaangażowanie i chęć poszerzenia swojej wiedzy obywatelskiej. Życzę dalszych sukcesów.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco