2016.06.29

Dnia 22 czerwca 2016 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli miałem niepowtarzalną okazję celebrować razem z moimi współorganizatorami i gośćmi 730-lecie nadania praw miejskich dla Malborka.

Przeżyliśmy niesamowitą podróż historyczną tego miasta podczas ceremonii otwarcia wystawy. Co więcej, przybyli mieli okazję obejrzeć zdjęcia i ryciny miasta, ukazujące jego niezwykły klimat. Malbork kojarzy się przede wszystkim z potężną, średniowieczną twierdzą krzyżacką, ale jest to również piękne miasto o bogatej tradycji.

Miałem okazję poznać wyjątkowych i artystycznie zaangażowanych mieszkańców tego miasta. Podczas wystawy mogliśmy podziwiać sposób walki dwóch średniowiecznych rycerzy, występ lutnistki, a także wystąpienie najmłodszych artystek, które przygotowały przedstawienie baletowe. Ponadto, Malbork zaprezentował się, jako miasto nowoczesne, które dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych oraz nawiązaniu relacji partnerskich z innymi miastami za granicą, jest miastem nowoczesnym, o europejskim wymiarze a jednocześnie czerpiącym to, co najlepsze ze swojej bogatej historii.

Jestem bardzo dumny, z faktu, że mogłem być współorganizatorem tej niezwykle ciekawej inicjatywy promującej nasz region na arenie europejskiej. Dziękuję wszystkim, reprezentantom miasta Malbork, Burmistrzowi- Panu Charzewskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miasta- Panu Mroczkowskiemu, jak i również reprezentantom zamku w Malborku, Panu Hochleitnerowi oraz Panu Cygańskiemu. Podziękowania kieruję także do współorganizatorów i koordynatorów, bez których to wydarzenie nie byłoby tak udane.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco