28.09.2017

Tematy obrad

Negocjacje w sprawie Brexitu: nie odnotowano "znaczącego postępu"

Parlament przyjmie we wtorek rezolucję stanowiącą element oceny postępów negocjacji w sprawie Brexitu, która będzie tematem unijnego szczytu 20 października w Brukseli.

Powstanie Europejska Prokuratura Generalna

Posłowie poprą zapewne utworzenie Prokuratury Europejskiej, która ma chronić europejskie fundusze i pieniądze podatników zwalczając oszustwa finansowe i nadużycia.

Zapobieganie cyberatakom oraz nadużyciom seksualnym w sieci

Wzrost ilości przestępstw dokonywanych w sieci oraz nieadekwatne metody zapobiegania cyberatakom na niezbędną infrastrukturę, wymagają zdecydowanych działań zapobiegawczych.

Debata o lotach odwołanych przez Ryanair

Ponieważ linia lotnicza Ryanair odwołuje coraz więcej lotów, rujnując plany podróży tysięcy pasażerów, posłowie zwrócą się z pytaniem do Komisji Europejskiej, jak najlepiej bronić w tej sytuacji praw pasażerów, debata we wtorek.

Aktualizacja przepisów dotyczących bezpieczeństwa statków pasażerskich

W celu utrzymania najwyższego na świecie poziomu bezpieczeństwa podróży morskich, Parlament ma zmodernizować przepisy o bezpieczeństwie statków pasażerskich w UE, głosując w środę.

Najważniejsze tematy październikowego Szczytu UE

Poza Brexitem, również migracja oraz wspólna polityka przyznawania azylu w UE, obronność oraz relacje UE-Turcja, są najważniejszymi punktami porządku obrad Szczytu UE, który odbędzie się 19-20 października, w Brukseli. Posłowie przedstawią swoje oczekiwania podczas debaty z przedstawicielami Estońskiej Prezydencji w Radzie, w środę rano.

Lepsze warunki w więzieniach sprzyjają resocjalizacji i zapobiegają radykalizacj

Państwa członkowskie UE powinny poprawić warunki panujące w więzieniach oraz zająć się ich przeludnieniem w celu ochrony zdrowia więźniów, wspomagania resocjalizacji oraz zapobiegania ryzyku radykalizacji. Posłowie bronią rozwiązań innych niż więzienie dla osób skazanych, niestanowiących zagrożenia dla społeczeństwa, w projekcie rezolucji debatowanym w środę, a głosowanym w czwartek.

  • Źródło : europarl.eu
© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco