2013.10.08

Jarosław Wałęsa, członek Komisji Rybołówstwa, Klub PO-PSL w Parlamencie Europejskim*

- To dobra wiadomość dla polskich rybaków – powiedział europoseł Jarosław Wałęsa (PO), po tym jak Parlament Europejski zgodził się na ratyfikację mauretańskiego protokołu rybackiego. - Łowiska Mauretanii stanowią w tej chwili jedyne miejsce, gdzie polska flota może łowić takie gatunki jak sardynka czy makrela – tłumaczy Wałęsa.

 

Protokół dotyczy warunków wykonywania umowy partnerskiej o rybołówstwie z Islamską Republiką Mauretanii (wschodnie wybrzeże Afryki). Umożliwia on europejskiej flocie rybackiej korzystanie z nadwyżek zasobów rybnych Mauretanii. Jego celem jest udostepnienie europejskim statkom możliwości poławiania tych ryb, których Mauretania nie ma możliwości wykorzystać.

- Polskie statki prowadzą na wodach Mauretanii intensywne połowy i ich uniemożliwienie miałoby katastrofalne skutki, ze względu na brak alternatywnych łowisk – dodał Jarosław Wałęsa, członek komisji rybołówstwa Parlamentu Europejskiego.

* Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, jest największą i najbardziej wpływową grupą polityczną w Parlamencie Europejskim skupiającą 275 posłów z 27 państw członkowskich UE.

Dalszych informacji udziela:
Biuro Prasowe EPL Katarzyna Klaus, +32 484138359

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco