2012.03.30

Ostatnie wydarzenia w Montauban i Tuluzie, w których zamordowanych zostało trzech żołnierzy, troje dzieci oraz nauczyciel, muszą wzmocnić determinację Parlamentu Europejskiego do podtrzymywania wartości wzajemnego szacunku i tolerancji, powiedział przewodniczący Martin Schulz podczas otwarcia sesji plenarnej w Brukseli.

„Nie często doświadczamy tak odrażającego czynu”, powiedział Martin Schulz. Przewodniczący Parlamentu w imieniu wszystkich posłów przekazał także wyrazy współczucia rodzicom i rodzeństwu ofiar, a także potępił „okrutnych oraz tchórzliwych morderców”, którzy pozbawili życia niewinne dzieci, by szerzyć swoje „szalone poglądy”.

„Wszyscy zostaliśmy wezwani by stanąć po stronie wartości wzajemnego szacunku i tolerancji. W takich chwilach nie ma miejsca na polityczne podziały. Wartości te są podstawą cywilizowanego świata”, dodał Martin Schulz.

Następnie przewodniczący Schulz przywitał Ahmata Sika, tureckiego dziennikarza, który została niedawno zwolniony z rocznego aresztu. Parlament Europejski wielokrotnie zabierał głos w sprawie zbyt długiego przetrzymywania dziennikarza w areszcie. Deputowani powitali go oklaskami.

Zmiany w agendzie porządku dziennego

Środa, 28 marca 2012

Nie odbędzie się debata na temat sprawozdania w sprawie Europejskiej Fundacji na rzecz Demokracji, które zostało sporządzone przez Alexandra Lambsdorffa (ALDE, DE).Sprawozdanie trafi bezpośrednio pod głosowanie w czwartek.

Czwartek, 29 marca 2012

Głosowaniu w czwartek poddane zostaną również cztery sprawozdania przygotowane przez Bernharda Rapkay’a w sprawie obrony immunitetu Luigi De Magistrisa.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco