2012.04.12

Porządek obrad kliknij Relacja z sesji na żywo: EPLive oraz 16.30-17.00, Strasburg, LOW N-1/201.

Prawa człowieka: posłowie wzywają do uważnego monitorowania cenzury w internecie

Parlament Europejski chce nakłonić Komisję Europejską do stworzenia zasad monitorowania cenzury internetu stosowanej przez autokratyczne reżimy, podczas środowego glosowania nad rocznym sprawozdaniem dotyczącym praw człowieka za rok 2010. W projekcie rezolucji EP zwrócono uwagę, na wydarzenia “arabskiej wiosny”, które pokazały potencjał internetu oraz serwisów społecznościowych, jako środków egzekwowania prawa do wyrażania własnych opinii.

Debata na temat Mali i Myanmaru oraz strategii dla Morza Czarnego, miedzy posłami i Catherine Ashton

Deputowani będą rozmawiać o zmianach, jakie ostatnio zaszły na Mali, w Syrii oraz w Myanmarze, a także o strategii Unii Europejskiej dla Morza Czarnego, z Wysoką przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych Catherine Ashton. Debata odbędzie się we wtorek, około godziny 18.00.

Posiedzenie Parlamentu Europejskiego z udziałem króla Jordanii Abdullaha II

Król Jordanii Abdullah II wygłosi oficjalne przemówienie do członków Parlamentu Europejskiego w środę po południu. Ostatni raz odwiedził on Parlament w grudniu 20007.

Diesel może stracić ulgę podatkową w stosunku do benzyny

Paliwa powinny być opodatkowane w sposób odzwierciedlający ilość energii, którą mogą dostarczyć, oraz wytwarzane przez nie zanieczyszczenia. Może to oznaczać, ze diesel straci swoją uprzywilejowaną pozycję podatkową w stosunku do benzyny, czytamy w projekcie głosowanej w czwartek opinii, dotyczącej wniosku Komisji Europejskiej. Ponieważ zarówno deputowani, jak i poszczególne kraje członkowskie sprzeciwiają się powyższemu rozwiązaniu, wynik głosowania jest niepewny.

Porozumienia Unii Europejskiej z Armenią i Azerbejdżanem muszą doprowadzić do zakończenia konfliktu w Górnym Karabachu

W najbliższym czasie zostaną podpisane umowy stowarzyszeniowe Unii Europejskiej z Armenią i Azerbejdżanem i intencją przedstawicieli Parlamentu jest, aby ten fakt przyczynił się do pokojowego rozwiązania konfliktu w Górnym Karabachu, który stanowi "przeszkodę w pełnym rozwoju polityki sąsiedztwa Unii Europejskiej".

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco