2013.12.11

Dwaj polscy eurodeputowani PO zostaną dzisiaj wyróżnieni prestiżową nagrodą Polskiej Organizacji Turystycznej za budowanie dobrego wizerunku Polski zagranicą. Podczas gali „Złote Logo Polska” Jan Olbrycht oraz Jarosław Wałęsa otrzymają statuetkę „Złote Logo” m.in. za zaangażowanie i wsparcie unijnego projektu ‘Promujemy Polskę Razem’.

 

- Jestem zaszczycony przyznanym mi wyróżnieniem i zaskoczony, że dostaję nagrodę za coś, co uważam za swój obowiązek. Budowanie pozytywnego obrazu naszego kraju za granicą, promocja polskiej kultury, naszych korzeni i wartości, powinny leżeć na sercu wszystkich Polaków przebywających poza granicami kraju. Robimy to z coraz większym sukcesem a Polska Organizacja Turystyczna aktywnie nas w tym wspiera. Cieszy mnie, że w wyniku długich negocjacji udało się zapewnić finansowanie dla działań w dziedzinie kultury i turystyki z unijnych funduszy, co nie było łatwe – powiedział Jan Olbrycht.

- Zawsze z największym zaangażowaniem wspieram projekty, które mają na celu promocję Polski za granicą. Rok Chopinowski jest do tego idealną okazją. Żaglowiec Fryderyk Chopin, który zawinie do wielu europejskich portów będzie naszym "polskim ambasadorem", przybliżającym Europejczykom kulturę i historię naszego kraju – powiedział Jarosław Wałęsa.

Uzasadniając wybór laureatów organizatorzy podkreślili zaangażowanie i wsparcie obu eurodeputowanych dla unijnego projektu 'Promujemy Polskę Razem'. Jana Olbrychta wyróżniono dodatkowo za wpisanie turystyki do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, największego z unijnych funduszy trafiającego do Polski.

Wręczenie nagród odbędzie się dzisiaj wieczorem podczas Gali „Złote Logo Polska”. Nagrody otrzymują wybitne osobowości, które codzienną pracą i zaangażowaniem budują obraz Polski nowoczesnej i atrakcyjnej. Odznaczeniem „Złote Logo” zostają wyróżnione osoby, które wpisują się w realizowane przez Polską Organizację Turystyczną działania promujące Polskę zagranicą.

Laureatami z lat ubiegłych są, między innymi: Prezydent Lech Wałęsa, Minister Elżbieta Bieńkowska, Urszula Dudziak, Andrzej Seweryn, Natalia Partyka, Ewa Minge czy Andrzej Malinowski.

Czytaj więcej na:

http://www.polskieradio.pl/
http://www.pot.gov.pl/

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco