15.04.2019

W tym tygodniu będziemy głosować nad kilkoma ważnymi sprawozdaniami:

  • We wtorek głosowanie w sprawie europejskiej statystyki gospodarczej (FRIBS), która pełni kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji dotyczących gospodarki rynkowej. Sprawozdawcą i głównym negocjatorem jest Janusz Lewandowski. Gratuluję!
  • W środę będziemy walczyć z podwójną jakością produktów, z którą niestety boryka się wielu polskich konsumentó...w. W efekcie umieszczanie produktów różnej jakości w tym samym lub łudząco podobnym opakowaniu będzie zakazane. Tematem zajmuje się Róża Thun w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów.
  • W czwartek odbędzie się chyba najistotniejsze z punktu widzenia nas, Pomorzan, głosowanie. Chodzi o rozporządzenie, które znosi dodatkowy okres ochronny na produkcję leków generycznych przez europejskie firmy na eksport poza teren UE. Nowe zapisy pozwolą na szybszy dostęp do leków generycznych i biopodobnych dla pacjentów. Polski sektor farmaceutyczny, w tym Polpharma ze Starogardu Gdańskiego, będzie mógł na równi konkurować na rynkach krajów trzecich oraz oferować tańsze leki generyczne polskim pacjentom. W Komisji Prawnej nad tym dokumentem pracował Tadeusz Zwiefka, ja monitorowałem prace w Komisji Handlu Międzynarodowego.
  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco