16.04.2019

Dziś w Strasburgu spotkałem się z p. Małgorzatą Maurer, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w Polpharmie oraz z p. Grzegorzem Rychwalskim, Wiceprezesem Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Rozmawialiśmy o jutrzejszym głosowaniu dot. szybszego dostępu do leków generycznych i biopodobnych dla pacjentów. Dzięki temu m.in. Polpharma ze Starogardu Gdańskiego będzie mogła na ...równi konkurować na rynkach krajów trzecich.

Dziękuje za list od p. Markusa W. Siegera, Prezesa Polpharmy: „Pana osobiste zaangażowanie w pracę Komisji INTA (Handlu Międzynarodowego) oraz pracę nad stanowiskiem w tej sprawie w ramach rodziny EPP jest wielką zasługą w osiągnięciu wczesnego wprowadzenia w życie regulacji dotyczącej SPC. To wyraz dobrze pojętego patriotyzmu gospodarczego i umożliwienia wyrównania szans konkurencyjności w naszym sektorze. Szczególnie jest to korzystne dla naszych zakładów farmaceutycznych zlokalizowanych na Pomorzu w Starogardzie Gdańskim i Gdańsku. To znaczne przyspieszenie możliwości naszego rozwoju i ekspansji zagranicznej”.

Dla takich słów warto pracować w
European Parliament

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco