11.04.2019

Bezpieczeństwo na drogach: Technologie ratunkowe w nowych pojazdach  

Funkcje bezpieczeństwa, takie jak „inteligentne dostosowanie prędkości” lub zaawansowany system hamowania awaryjnego, będą instalowane w nowych pojazdach od maja 2022 roku.


Ochrona sygnalistów: nowe zasady dla UE  

Nowe przepisy UE zapewnią lepszą ochronę osobom ujawniającym informacje uzyskane podczas działalności zawodowej, dotyczące nielegalnych lub szkodliwych działań.


Europejska Straż Graniczna i Przybrzeżna będzie miała własny pion operacyjny  

Docelowo służby operacyjne Europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej mają liczyć 10 tysięcy osób. Debata plenarna oraz głosowanie odbędą się w środę.


Debata na temat przyszłości UE z premierem Łotwy Krišjānisem Kariņšem  

W środę o 10.00 posłowie do Parlamentu Europejskiego będą debatować o przyszłości integracji europejskiej z łotewskim premierem Krišjānisem Kariņšem.


Nowe formy zatrudnienia: Posłowie zagłosują nad większymi prawami dla pracowników  

Posłowie mają zatwierdzać w głosowaniu we wtorek minimalne prawa dla pracowników wykonujących pracę na żądanie, pracę za vouchery lub pracę dla platformy, jak Uber czy Deliveroo.


Lepsza ochrona konsumentów przed wprowadzającymi w błąd i nieuczciwymi praktykami handlowymi  

Nowelizacją unijnych przepisów o ochronie konsumentów będzie głosowana w środę. Zmiany dotyczą wprowadzających w błąd internetowych rankingów produktów i oraz podwójnej jakości produktów.


‘InvestEU’: impuls wzrostu, inwestycji i dla nowych miejsc pracy  

Eurodeputowani mają zatwierdzić tymczasowe i częściowe porozumienie z ministrami UE w sprawie nowego programu UE wspierającego inwestycje i dostęp do finansowania w latach 2021-2027.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco