2019.03.21

Głosowanie nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich w internecie  

Tymczasowe porozumienie osiągnięte w lutym w sprawie praw autorskich w przestrzeni cyfrowej zostanie poddane pod głosowanie plenarne we wtorek.

Parlament poprze zakaz stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku  

W środowym głosowaniu posłowie mają poprzeć zakaz stosowania, od 2021 roku, jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, takich jak talerze, sztućce, czy plastikowe słomki.

Parlament zagłosuje nad ograniczeniem emisji CO2 z samochodów osobowych  

Plany ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z samochodów osobowych i dostawczych do 2030, uzgodnione już nieformalnie z ministrami UE, zostaną poddane pod głosowanie w środę.

Parlament zagłosuje nad zakończeniem zmiany czasu z letniego na zimowy  

We wtorek posłowie będą głosować nad propozycją zakończenia praktyki przestawiania zegarów o godzinę wiosną i jesienią, od 2021 roku.

Rynek energii elektrycznej w UE czystszy i skierowany na klienta  

We wtorek posłowie zagłosuj na przepisami, tworzącymi konkurencyjny unijny rynek energii elektrycznej, lepiej przygotowany na ryzyko i dostarczający czystszą energię.

Głosowanie nad głęboką reformą pozwalającą na walkę z przestępstwami podatkowymi i finansowymi  

W związku z ostatnimi wielomiliardowymi skandalami, we wtorek ma zostać przyjęty szczegółowy plan działania na rzecz reorganizacji opodatkowania i zwalczania przestępstw finansowych.

Parlament przyjmie stanowisko w sprawie reformy sektora transportu drogowego  

W środę posłowie zagłosują nad zmianą przepisów o delegowaniu kierowców, nad zakończeniem nielegalnych praktyk w sektorze oraz nad zmianą przepisów dotyczących czasu odpoczynku kierowców.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco