2019.02.01

Przemysł UE - rola regionów górniczych

Po raz kolejny Komisja Europejska organizuje Dni Przemysłu Unii Europejskiej. Jeden z paneli pt. "Regionalne transformacje przemysłowe w nowym budżecie UE i ich wpływ na europejską gospodarkę" poświęcony będzie transformacji regionów górniczych - takich jak Śląsk. Paneliści odpowiedzą na pytania w jaki sposób regiony te mogą sprostać wysokim oczekiwaniom klimatycznym czy społecznym oraz jak przeprowadzić skuteczną reindustrializację, opartą na czystych technologiach. W dyskusji głos zabierze przewodniczący komisji ITRE, Jerzy Buzek - pomysłodawca popartego w Parlamencie Europejskim Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej z budżetem ponad 20 miliardów złotych.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://ec.europa.eu/info/policies/business-and-industry/eu-industry-days-2019/eu-industry-days-2019-programme_en

Wtorek - środa, 5-6 lutego, The EGG Brussels, rue Bara 175, Bruksela​

Jak UE wdraża globalne cele rozwojowe?

W czwartek rano Komisje DEVE oraz ENVI przeprowadzą wysłuchanie publiczne w celu omówienia działań strategicznych i lepszego monitorowania osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) z udziałem Profesora Jeffreya Sachsa, wiodącego eksperta w zakresie zrównoważonego rozwoju na Uniwersytecie Columbia oraz Wiceprzewodniczącego KE, Fransa Timmermansa. Te wyznaczone 17 Celów ONZ opiera się na sukcesach Milenijnych Celów Rozwoju, przy jednoczesnym uwzględnieniu nowych obszarów, takich jak zmiana klimatu, nierówności ekonomiczne, innowacje czy zrównoważona konsumpcja. Wysłuchanie odbędzie się w ramach przygotowań do szczytu ONZ we wrześniu tego roku. W sprawie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Parlament przygotowuje strategiczne sprawozdanie, w którego prace z ramienia Grupy EPL zaangażowany jest poseł Bogusław Sonik.

Czwartek, 7 lutego, godz. 9:00-11:30, sala ASP 5G3, Parlament Europejski, Bruksela

Mowa nienawiści w debacie publicznej

W czwartek odbędzie się spotkanie na temat mowy nienawiści w debacie publicznej. Organizatorem spotkania jest stowarzyszenie Brukselski Klub Polek, a gościem honorowym europoseł Michał Boni. Najważniejsze w walce z nową nienawiści jest reagowanie na nią i wsparcie osób, które są ofiarami takich zjawisk. W Polsce podejmowane działania są nadal niewystarczające - mowa nienawiści jest ignorowana, zamiatana pod dywan, niekonsekwentnie karana, a potrzebna jest konkretna reakcja!

Środa, 6 lutego, godz. 18:00, Pharumlegal , avenue des Arts 43, Bruksela

  • Źródło : eppgroup.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco