2019.01.14

Przewodniczący Tajani uczcił minutą ciszy pamięć ofiar brutalnych ataków w Europie, podczas otwarcia sesji w Strasburgu.

Przewodniczący Tajani oddał hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, który zmarł w wyniku ataku w niedzielę.

Przewodniczący przypomniał również o tych, którzy stracili życie w wyniku grudniowego ataku terrorystycznego w Strasburgu, w tym o dziennikarzach Antonio Megalizzi i Barto Pedro Orent-Niedzielskim.

Wymieniając kilka gwałtownych ataków w państwach członkowskich, przewodniczący Tajani zaapelował o to, by dbać o poziom i temperaturę debaty , ponieważ przemoc słowna i fizyczna idą w parze. Przewodniczący poinformował Parlament, że zamierza ustalić z burmistrzem Strasburga, w jaki sposób oddać hołd ofiarom ataku. Przewodniczący zaproponuje wiceprzewodniczącym i kwestorom PE, nadanie parlamentarnemu studio radiowemu imion dziennikarzy zabitych w grudniu.

Zmiany w porządku obrad

Wtorek

Oświadczenia Rady i Komisji w sprawie "Konkluzji z posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 13 i 14 grudnia 2018 r." zostaną usunięte z porządku obrad. W związku z tym posiedzenie powinno się rozpocząć o godz. 9.00.

Wnioski komisji o rozpoczęcie negocjacji z Radą i Komisją

Decyzje komisji parlamentarnych zamierzających rozpocząć negocjacje międzyinstytucjonalne (art. 69c Regulaminu Parlamentu) są publikowane na stronie internetowej sesji plenarnej.

Komisje mogą rozpocząć negocjacje, jeśli do wtorku do północy nie zostanie złożony wniosek o głosowanie plenarne nad decyzją w tej sprawie.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco