2018.11.14
  • Krótkie, łatwe do odczytania informacje, jak UE poprawia jakość życia obywateli
  • Szybka i prosta nawigacja według regionu, zawodu, zainteresowań

Przewodniczący Tajani odsłonił dziś stronę internetową, pokazującą, działania UE, ulepszające życie każdego obywatela.

Najnowsze badanie Eurobarometru, opublikowane w ubiegłym miesiącu, pokazało, że 68% respondentów uważa, że ich kraj skorzystał z członkostwa w UE. Niewiele było jednak prób stworzenia listy konkretnych korzyści płynących z członkostwa w UE dla obywateli. Mamy nadzieję, że przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku, nowa strona będzie to ilustrować.

Interaktywna, wielojęzyczna strona internetowa "Co Europa robi dla mnie", stworzona przez Biuro Analiz parlamentu Europejskiego, prezentuje setki łatwych do odczytania, jednostronicowych notatek zawierających przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w życie ludzi. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla ich regionu, w obszarze ich zainteresowań profesjonalnych lub prywatnych.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przedstawiając dziś w Strasburgu nową stronę, powiedział „Europejczycy pytają, co UE zrobiła dla nich, a nowa strona internetowa Parlamentu Europejskiego zawiera jasne, pozbawione żargonu odpowiedzi. Będzie to cenne narzędzie przybliżania Europy jej obywatelom”

Stworzono prawie 1 800 jednostronicowych notatek do czytania, udostępniania lub ponownego wykorzystania jako strony internetowe lub jako pliki PDF. Są one podzielone na dwie główne kategorie na stronie internetowej. Pierwsza część "W moim regionie", pozwala użytkownikom wybrać miejsce, w którym oni i ich rodzina mieszkają lub pracują. Pokazuje, w jaki sposób Europa jest obecna w naszych miastach i regionach. Ta sekcja strony internetowej obejmuje ponad 1 400 miejscowości w każdej części Unii Europejskiej.

Druga część strony, "W moim życiu", pozwala każdemu użytkownikowi wybrać jeden z 400 jednostronicowych dokumentów, mówiących o tym, jak UE wpływa na przykład na rodziny, opiekę zdrowotną, zainteresowania, podróże, bezpieczeństwo, wybory konsumentów i prawa socjalne. W jaki sposób UE wspiera ludzi w ich życiu zawodowym w dziesiątkach miejsc pracy - od pszczelarzy po kierowców autobusów lub pracowników browarów.

Przedstawiamy obraz działań UE na rzecz obywateli, w oparciu o interesujące przykłady, z linkami do większej liczby informacji.

Zostaną one uzupełnione, w trzeciej części strony internetowej, dłuższymi dokumentami na temat polityki UE "w centrum uwagi", w których nakreślono niektóre z osiągnięć obecnej kadencji parlamentarnej oraz perspektywy na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań obywateli wobec działań UE.

Strona ta została stworzona przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS) we współpracy z służbami Parlamentu Europejskiego ds. komunikacji i tłumaczeń.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco