2018.07.27

Praca w biurze poselskim Jarosława Wałęsy w Parlamencie Europejskim w Brukseli z pewnością była dla mnie ogromnym wyzwaniem. Od samego początku miałem wiele wątpliwości oraz nieco obaw czy podołam stawianym przede mną zadaniom i obowiązkom ze względu na brak doświadczeń w pracy o profilu instytucji publicznych. Jako student kierunku studiów technicznych i zarządzania, postanowiłem spróbować i podjąć wyzwanie chociażby dla samego siebie. Teraz z perspektywy czasu wiem, że była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjąłem w ostatnim czasie.

Staż nauczył mnie przede wszystkim umiejętności jakich nie zdobyłbym na dzień dzisiejszy w żadnej innej pracy. Rozwinąłem swoje zdolności komunikacyjne, organizacyjne oraz interpersonalne a także nauczyłem się wykonywać swoje obowiązki starannie i skutecznie także pod presją czasu. Mnogość zadań i dynamika obowiązków sprawiła, że praca była bardzo motywująca i nie można było się nudzić. Miałem niepowtarzalną okazję pracować w wielojęzycznym oraz wielokulturowym środowisku, które poszerzyło moje horyzonty oraz pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi.

Jestem pewien, że wiedza i doświadczenie, które wyniosłem ze stażu zaowocują w przyszłości jeszcze bardziej niż dotychczas. Było to wspaniałe doświadczenie nie tylko od strony zawodowej ale także pod kątem przeżycia wspaniałej przygody w samym centrum Europy.

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco