2014.03.21

W tym tygodniu miałem w Parlamencie Europejskim wyjątkowo dużo ciekawych gości. Odwiedzili mnie laureaci konkursów, które organizowałem przez ostatnie pół roku na Pomorzu oraz członkowie organizacji, z którymi współpracuję. Grupa zwiedziła Brukselę, Brugię, ale przede wszystkim Parlament Europejski. Cieszę się, że moja praca w komisjach parlamentarnych stanowiła dla nich ciekawy temat dyskusji, o czym świadczyły bardzo liczne pytania. Uważam, że tego typu wyjazdy są świetną szansą na poznanie w praktyce charakteru naszej pracy.

 

Lista konkursów, których laureaci zostali nagrodzeni wyjazdem do Brukseli:

1. Finaliści III edycji Konkursu "Z polską polityką na Ty!" – temat: "10 lat Polski w Unii Europejskiej", zorganizowanego przez Klub Myśli Politycznej "Stańczyk" przy III LO w Gdańsku. Konkurs dla trójmiejskich szkół ponadgimnazjalnych.

2. Laureaci Powiatowego Konkursu Europejskiego "Wykorzystanie funduszy unijnych w Polsce i ich wpływ na transformację gospodarczą państwa ", dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

3. Finaliści Konkursu o Unii Europejskiej „Prezentacja multimedialna o UE” w 2 kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych i klas III gimnazjów z powiatu puckiego, przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie.

4. Finaliści Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o UE„W trosce o kondycję środowiska”, którego organizatorem było Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku. Uczniowie ze słupskich szkół brali udział w czterech kategoriach: literackiej, multimedialnej, plastycznej i badawczej.

5. Laureat Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół gimnazjalnych z terenu Gdańska, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 8 w Gdańsku.

6. Laureaci Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany przez X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco