2018.06.08

W dniach od 4 do 6 czerwca miałem przyjemność gościć w Paramencie Europejskim w Brukseli grupę 50 osób z Trójmiasta i okolic.

Grupa składała się z laureatów konkursów oraz przedstawicieli lokalnych kół i stowarzyszeń działających na terenie Pomorza. W jej skład wchodzili przedstawiciele Pomorskiej Delegatury Obywatelskiej Parlamentu Seniorów, przedstawiciele PZW, laureaci Konkursu "Polska w Unii" zorganizowanego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego przez Instytut Badań Integracji Europejskiej, laureaci Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanego przez ZZS nr 2 dla uczniów gimnazjum specjalnych i integracyjnych oraz zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu o Unii Europejskiej w języku angielskim "Vive la France! France in the European Union - geography, history and culture of France".

Odwiedzający mieli okazję zobaczyć miejsce mojej pracy od wewnątrz oraz odwiedzić salę obrad plenarnych. W ramach przyjazdu zostało również zorganizowane oficjalne spotkanie, podczas którego mogłem porozmawiać z każdym z uczestników na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz jak ważną rolę pełni Unia Europejska w życiu każdego Europejczyka. Odwiedziny zakończyła prezentacja oraz spotkanie z Posłem Bogdanem Wentą, który przedstawił i wytłumaczył jak wygląda praca Posła do PE. Prezentacja zakończyła się krótką dyskusją i pytaniami od słuchaczy.

Jest mi niezmiernie miło, że mogłem gościć mieszkańców mojego regionu.

 

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco