2018.03.27

Trzymiesięczny staż w Biurze Pana Posła Jarosława Wałęsy w Brukseli uważam za jedno z najcenniejszych życiowych doświadczeń. Bycie częścią zespołu biura w Parlamencie Europejskim to prawdziwa przyjemność i zarazem motywujące zobowiązanie. Niezwykła atmosfera instytucji, dynamika pracy oraz różnorodność zlecanych zadań codziennie dawały radość z wykonywanej pracy. Do tego niezapomniana możliwość obserwowania debat politycznych, negocjacji i procesu podejmowania decyzji na szczeblu Unii Europejskiej, a czasem również twardej polityki w imię ochrony praw obywateli. Z kolei nieoceniona pomoc i cierpliwość asystentek oraz ich chęć do dzielenia się zawodowym doświadczeniem dały mi możliwość zawodowego i osobistego rozwoju. Staż w Parlamencie Europejskim jest niemałym wyzwaniem, ale bez wahania podjęłabym je ponownie. To doświadczenie, którego nie da się zdobyć nigdzie indziej.

Pobyt w Brukseli to także okazja do poszerzenia grona znajomych i zdobycia nowych przyjaźni. Bogata oferta kulturalna serca Europy nie pozwala się nudzić, a bardzo dobrze rozbudowana sieć połączeń między sąsiadującymi państwami umożliwia weekendowy wyjazd na przykład do Paryża lub Amsterdamu.

Wszystkim studentom serdecznie polecam aplikowanie na oferowane nam staże. Oprócz zdobywanego w tym czasie doświadczenia, mamy także okazję do przeżycia niezapomnianej przygody, która motywuje nas do dalszego działania.

© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco