2017.06.08

Tematy obrad

Paryskie porozumienie klimatyczne: ruch Parlamentu, debata po wystąpieniu USA

Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wystąpieniu z paryskiego porozumienia klimatycznego będzie przedmiotem dyskusji w środę. Tego samego dnia Parlament zagłosuje nad przepisami wprowadzającymi zawarte z porozumieniu cele redukcji emisji do 20230 roku.

Prostsze oznakowania efektywności energetycznej sprzętów AGD, od A do G

Oznakowanie efektywności energetycznej sprzętów używanych w gospodarstwach domowych zostanie zmienione na prostsze, od A do G, zamiast A+/A++/A+++.

Erasmus ma 30 lat: rocznica w Parlamencie Europejskim w Strasburgu

Parlament Europejski uczci trzydziestolecie programu Erasmus, który umożliwił ponad dziewięciu milionom osób studia, pracę lub udział w wolontariacie za granicą.

Luka emerytalna między płciami wynosi 40% dlatego konieczne są zmiany

Należy skuteczniej walczyć z nierównością płci w dziedzinie płac, w celu przeciwdziałania luce emerytalnej, która w EU wynosi prawie 40%.

Priorytety Parlamentu przed nadchodzącą Radą Europejską

Posłowie będą debatować o priorytetowych tematach posiedzenia Rady Europejskiej, które odbędzie się 22-23 czerwca. Najważniejsze punkty obrad Rady to migracja, bezpieczeństwo i obronność oraz negocjacje w sprawie Brexitu. Parlament zajmie się nimi w środę o godz. 9.00 w dyskusji z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera i przedstawiciela prezydencji maltańskiej.

Europejskie Stolice Kultury 2020-2033

Lista państw, którym przyznany zostanie tytuł Europejskich Stolic Kultury w latach 2020-2033 zostanie podana do wiadomości przez Parlament w środę.

Pozostałe tematy sesji

Podczas sesji czerwcowej w Strasburgu przedmiotem obrad będą też takie kwestie jak polityka spójności, stosowanie glifosatu i gospodarki dzielenia się.

Więcej informacji

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco