2015.02.09
Emanuel Gesang i jego fotografia pt. "Zjednoczeni/United" wygrywają pierwszą, styczniową odsłonę naszego konkursu na gościnnego fotoreportera PE. Tematem styczniowego konkursu była "Europa w świecie" ©Emanuel Gesang/United/www.emanuelgesang.com
Emanuel Gesang i jego fotografia pt. "Zjednoczeni/United" wygrywają pierwszą, styczniową odsłonę naszego konkursu na gościnnego fotoreportera PE. Tematem styczniowego konkursu była "Europa w świecie" ©Emanuel Gesang/United/www.emanuelgesang.com

Aparat w dłoni? Przygotuj się! Nasz konkurs na gościnnego fotoreportera wraca w 2015 r., tym razem z okazji Europejskiego Roku Rozwoju! Każdego miesiąca podamy nowy temat. Wyślij swoje zdjęcia i weź udział w konkursie, którego nagrodą jest wycieczka do Strasburga na listopadową sesję plenarną i przeprowadzenie fotoreportażu dla portalu Parlamentu Europejskiego!

Jak wziąć udział?

Wyślij swoje zdjęcie oraz formularz zgłoszeniowy mailem. Termin nadsyłania prac związanych z drugim, lutowym tematem “Edukacja” upływa 28 lutego o północy!

Spośród nadesłanych zdjęć, komisja wybierze dziesięć najlepszych oraz wybierze zwycięzcę danego miesiąca, który automatycznie stanie się jednym z finalistów konkursu. Najlepsze kadry stycznia zostały opublikowane na naszych platformach na Facebooku i Google+. Tam też możesz głosować na swoje ulubione zdjęcie (kliknięcie "like" lub "+1"), w ramach nagrody publiczności!

Zarówno zwycięzca wyłoniony przez jury, jak i faworyt publiki, zostaną zaproszeni na listopadową sesję plenarną PE w Strasburgu i przygotują oficjalny fotoreportaż dla naszego portalu.

Styczniowy zwycięzca

W styczniowej edycji konkursu, jury wyróżniło 31-letniego Emanuela Gesanga, Szweda mieszkającego w Hiszpanii za jego kadr pt. "Zjednoczeni/United". Fotografia pokazuje mapę świata bez granic  symbol zjednoczenia i równości. "Rasizm i nierówności społeczne narastają nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dochodzi do tego przemoc i kwestie gospodarcze. Dlatego teraz, jak nigdy przedtem, musimy stanąć im naprzeciwko, zjednoczeni przeciw rasizmowi, egoizmowi i nierównościom" - opisywał swoje dzieło Gesang.

Informacje

Wyślij zdjęcie i formularz (dostępny po prawej stronie) mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zasady konkursu, wymagania formalne i techniczne (fotografii) oraz reguły dotyczące praw autorskich :

Powodzenia!

 

  • Źródło : europarl.europa.eu
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco