09.01.2015
Jarosław Wałęsa w studiu Radia Gdańsk.
Jarosław Wałęsa w studiu Radia Gdańsk. Radio Gdańsk/Joanna Matuszewska

- Obrona naszych wartości jest w tej chwili najważniejsza - podkreślił w Rozmowie Kontrolowanej w Radiu Gdańsk Jarosław Wałęsa. Europoseł Platformy Obywatelskiej uważa, że Polska musi przygotować się na przyjęcie fali imigrantów i terroryzm. Polityk zdradził, że będzie ubiegał się o stanowisko szefa PO na Pomorzu.

- Celem terroryzmu jest terror, pobudzenie strachu i wywołanie reakcji, której terroryści sobie życzą, przypomniał Jarosław Wałęsa. Podkreślił w rozmowie z Agnieszką Michajłow, że najważniejsza jest teraz obrona naszych wartości, w tym szeroko rozumianej wolności, zwłaszcza wolności religijnej.

Zdaniem Jarosława Wałęsy Stany Zjednoczone lepiej sobie poradziły z imigrantami niż Europa. - We Francji także tworzą się getta, ale one są enklawami, które powodują jeszcze większą frustrację i powodują takie ataki, powiedział europoseł nawiązując do masakry w redakcji satyrycznego pisma "Charlie Hebdo". Według polityka powinniśmy podchodzić do sprawy muzułmanów racjonalnie, a nie emocjonalnie. - Trudno oczywiście mówić o racjonalności, kiedy zginęło 12 osób, które wyrażały swoją wolność rysunkami w tej gazecie. Ale jeżeli będziemy się poddawali emocjom, to będziemy się poddawali jeszcze gorszej sytuacji.

- My, Polacy, powinniśmy zastanowić się kiedy terroryzm do nas przyjdzie. To wydaje się być nieuniknione. Nie chce nikogo straszyć, ale my możemy już się przygotować racjonalnie, mówił Jarosław Wałęsa. W Polsce wkrótce pojawi się fala imigrantów i powinniśmy przygotować odpowiednie regulacje formalno-prawne, które pozwolą na lepszą asymilację nowych mieszkańców.

Europoseł nie wyklucza ubiegania się o stanowisko regionalnego szefa PO. - Nie zamykam się przed tym, bo wydaje mi się, że mam jakiś pomysł jak powinna funkcjonować Platforma na Pomorzu, odpowiedział dopytywany przez Agnieszkę Michajłow. Wyjaśnił, że najpierw musi przedstawić program, który zainteresuje lokalnych działaczy partii i wtedy może udzielą mu poparcia. - Najważniejsza jest jedność naszej partii, a wydaje mi się, że będę umiał znaleźć wspólny język z wszystkimi i dlatego wystawiam swoją kandydaturę. Wszystko jednak zależy od poparcia, które uzyskam lub nie uzyskam.

Komentując pojawiające się informacje o możliwości kandydowania na szefa pomorskiej PO m.in. Bogdana Borusewicza, Mieczysława Struka, Sławomira Neumanna powiedział, że skoro jest tyle pomysłów na funkcjonowanie, to świadczy o sile partii.

  • Źródło : radiogdansk.pl
© Jarosław Wałęsa 2015 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco