13.10.2017

W tym tygodniu w Brukseli miałem przyjemności gościć laureatów licznych konkursów, które organizowałem przez ostatnie pół roku w województwie pomorskim.

Wśród uczestników wizyty studyjnej byli finaliści projektu „Demokracja dodaj do ulubionych”, olimpiady „Wiedza o III RP”, konkursów „Per aspera ad astra” i „Polska w Unii”, a także członkowie klubu seniora „Motława”, z którymi współpracuję. Grupa zwiedziła Brukselę, Dom Historii Europejskiej, oraz Parlamentarium – multimedialną wystawę poświęconą integracji europejskiej, historii, roli i znaczeniu Parlamentu Europejskiego. Cieszę się, że podczas oficjalnej części spotkania mogłem przybliżyć uczestnikom wizyty charakterystykę mojej pracy w komisjach parlamentarnych, strukturę i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, a także wziąć udział w ciekawej dyskusji na temat postrzegania Polski w Unii Europejskiej.

Bardzo dziękuję moim gościom za owocnie spędzony czas, interesującą dyskusję, ogromne zaangażowanie i miłą atmosferę w trakcie całego pobytu w Brukseli.

Do zobaczenia!

© Jarosław Wałęsa 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Nabucco